“Stworzenie serii narzędzi i opracowanie procesów produkcyjnych, które pozwolą na tworzenie "otwartych" miast (OWC), inspirowanych specyfiką architektury środkowo- i wschodnio- europejskiej oraz mitologią słowiańską na potrzeby gier komputerowych tworzonych na silniku Unreal Engine 5 oraz frameworku Houdini”

PROJEKT NR FENG.01.01-IP.02-0429/23 DOFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH DLA NOWOCZESNEJ GOSPODARKI 2021-2027

Wartość projektu: 58 549 155,14 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 26 881 018,37 zł


 Cele projektu:
Celem projektu jest opracowanie serii innowacyjnych narzędzi i procesów produkcyjnych, które pozwolą na tworzenie "otwartych" miast (OWC), inspirowanych specyfiką architektury środkowo- i wschodnio- europejskiej oraz mitologią słowiańską w grach TPP (widok 3-ciej osoby) z gatunku horror, przy wykorzystaniu silnika Unreal Engine 5 (UE5) oraz frameworku Houdini.

Celem projektu jest również budowa autorskiego świata (w tym warstwa wizualna i podstawy narracji świata) z elementami horroru, a także promowanie marki produktów Emitenta, przyspieszenie tempa rozwoju jego działalności w oparciu o zyski z działalności eksportowej oraz znaczne podniesienie jego konkurencyjności.

 Projekt zakłada realizację dwóch modułów: moduł B+R oraz moduł Internacjonalizacja.

W ramach realizacji modułu B+R przeprowadzone zostaną prace rozwojowe z zakresu opracowania modularnego systemu składającego się z modułów: - proceduralnego generowanie miasta, - open-world quest system, - ekstremalnych warunków pogodowych, - rozszerzonego modułu nawigacji jak również prace z zakresu tworzenia środowiska testowego.

 W ramach modułu Internacjonalizacja Spółka w latach 2025-2026 weźmie udział w największych imprezach targowo-wystawienniczych w branży. Efektem projektu będzie innowacja procesu produkcyjnego, zwiększenie sprzedaży eksportowej gier z ulepszoną technologią, a w konsekwencji zwiększenie dochodów firmy. Z projektu będzie zatem korzystać Spółka i jej pracownicy uczestniczący w procesie tworzenia nowych produktów i technologii. Modularna budowa opracowanego systemu pozwoli na dodawanie kolejnych funkcjonalności niezależnie od innych. Takie podejście zagwarantuje łatwą rozszerzalność systemu w przyszłości, jak i pozwoli na znacznie większą kontrolę prowadzonych prac B+R.

#FunduszeUE   #FunduszeEuropejskie